3 sposoby zarabiania na pisaniu

pisanie

Zarabianie na pisaniu jest popularną metodą zarabiania w internecie. Metoda ta umożliwia zarabiania na kilka sposobów.

Najpopularniejszą metodą zarabiania na pisaniu wydaje się wykonywanie zleceń. Są różne serwisy oferujące zlecenia związane z pisaniem, wystarczy się tam zgłosić, wyrazić chęć wykonania określonego zlecenia i czekać na efekty wspomnianego zgłoszenia, jak zlecenie zostanie przyznane nie pozostaje nic innego jak sumiennie i solidnie je wykonać.

Są też zlecenia indywidualne, zazwyczaj więcej warte i w tym przypadku zleceniodawca często sam zgłasza się z pytaniem, czy wykonamy zlecenie. Takie zlecenia, gdzie ktoś sam zgłasza się jak wspomniałem są zazwyczaj więcej warte, ale zarezerwowane dla osób z już wyrobioną renomą, dla sprawdzonych zleceniobiorców, którzy wykonali wiele zleceń i wiadomo, że są w tym dobrzy. Początkujący muszą raczej walczyć o zlecenia na wspomnianych serwisach, gdzie zarabianie przynajmniej na początku nie jest takie łatwe.

Rozmaite wskazówki na temat wyboru i rodzajów pracy, a także wymagań zawodowych publikujemy na stronce www.szukajpracy.pl.

Inną metodą zarabiania na pisaniu jest wrzucenie tekstu na serwis, który zajmuje się ich sprzedażą i oczekiwanie aż ktoś go kupi. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że nikt nie narzuca tematyki. Można pisać na dowolny temat dowolnej jakości teksty od precli po wysokiej jakości artykuły. Wadą, że trzeba czekać, aż ktoś kupi taki tekst, więc w przeciwieństwie do zleceń nie ma tu pewnych pieniędzy. Można czekać tydzień, miesiąc, pół roku, albo dłużej. Zarabianie w ten sposób na pisaniu sprzyja budowaniu dochodu pasywnego, można mieć gorszy miesiąc, nic nie napisać, a zarobić większe lub mniejsze pieniądze na sprzedaży wcześniej dodanych na serwis tekstów.

Ostatnią przedstawioną metodą zarabiania na pisaniu jest ich sprzedaż na własną rękę. Jest to mniej znana metoda zarabiania związana z pisaniem, ale są osoby, które ją stosują. Pisze się teksty dowolnej jakości, na dowolne tematy, a potem sprzedaje np. na Allegro lub w innym miejscu, gdzie ktoś może być zainteresowany ich kupnem. Ciężko przewidzieć ile można zarobić sprzedając swoje pisane treści w ten sposób. Jak wspomniałem z wymienionych metod zarabiania na pisaniu ta metoda jest najmniej powszechna, ale stosowana.

Zarabianie na pisaniu jest stosunkowo szerokim pojęciem, które obejmuje wiele sposobów zarabiania, są jeszcze blogi, gdzie też zarabia się za pomocą pisania, płatne komentarze, posty sponsorowane na mediach społecznościowych i inne metody na które wpadną ludzie. Kluczowe jest, aby zmaksymalizować zyski z pisania, a metoda jest drugorzędna.