Poznaj 3 zalety konta bankowego dla dziecka

Kiedyś mało kto decydował się na założenie konta dziecku, dla wielu rodziców było to nie do pomyślenia. Na szczęście czasy się zmieniły i większość rodziców decyduje się na założenie własnemu dziecku konta w banku. Czasy się zmieniły i podejście do pieniądza również, więc życie młodego człowieka również krąży w świecie, gdzie pieniądze mają duże znaczenie.

Od jakiego wieku zdecydować się na założenie konta dziecku?

Z reguły oferty bankowe, które wyświetlają nam się w tv sugerują, że odpowiednim wiekiem jest 13 lat, gdzie dziecko otrzymuje kieszonkowe. Właśnie wiek 13 lat to wiek na prawne założenie konta nastolatkowi. Konto dla nastolatków jest oczywiście darmowe, nie ponosi nikt za nic żadnych kosztów finansowych.

Jakie są zalety konta bankowego dla dziecka?

1. Wygoda

Pierwszą ważną zaletą chyba dla każdego to wygoda. Świetnie się sprawdzi gdy dziecko samo dysponuje swoimi pieniędzmi czyli kieszonkowym, które otrzymuje przez rodziców a dziecko jest w kinie z przyjaciółmi czy na koloniach, a potrzebuje nagle pieniądzy, a rodzic może w łatwy i szybki sposób zasilić konto nastolatkowi.

2. Odpowiedzialność i dyscyplina

Własne konto posiadane przez nastolatka to odpowiednia nauka odpowiedzialności i samodyscypliny. Dysponowana przez nastolatka konto bankowe to świetna nauka na zasady bezpieczeństwa, które również czyhają w takim miejscu.

3. Edukacja finansowa

W szkole nie uczą dzieci o wiedzy finansowej. Własne konto posiadane przez małoletniego kształtuje w nim jak dysponować własnymi środkami, jak nimi dysponować, jak je oszczędzać. Skarbonka w oszczędzanie nadal świetnym i stosowanym do dzisiaj sposobem, ale konto jest lepszym rozwiązaniem, które przygotuje go do dorosłego życia.

Konto dla nastolatka to świetne rozwiązanie dla niego, jak i dla rodziców, które wyróżnia się wygodą. Przede wszystkim jest w tym nauka, której nigdy za dużo. Uczymy dysponowaniem własnymi pieniędzmi czy branie za nie własnej odpowiedzialności. Wydasz to nie masz – jest to przede wszystkim docenianie wartości pieniądza.

Źródło: www.nagieldzie.pl