Lepiej kupić mieszkanie czy wynajmować?

Oj z pewnością niejeden marzy o własnym mieszkaniu, ale na kupno mieszkania i podjęcie takiej decyzji wpływa wiele czynników. Własne mieszkanie jest symbolem stabilizacji. Każdy z nas stał lub będzie stał pod tym wyborem kupić mieszkanie czy może wynajmować? Kiedy decydować się na kupno mieszkania a kiedy na wynajem mieszkania?

Kupno własnego mieszkania?

Kupno mieszkania to tylko stabilizacja i z reguły decydujemy się na ten krok gdy zakładamy rodzinę. Podobnie, gdy chcemy wybudować dom – wtedy jednak pod uwagę musimy wziąć rosnące ceny materiałó budowlanych i coraz wyższe koszty robocizny, o czym więcej na blogu Fundament.pl. Kupno własnego mieszkania może być inwestycją w przyszłość. W dzisiejszych czasach wzrostowej inflacji ceny mieszkań rosną ale czy dla siebie mieszkanie zdołamy zapłacić kredyt na nie zaciągnięty czy lepiej kupić ale wynajmować osobom trzecim?

Wynajem mieszkania?

Z reguły mieszkania wynajmują młodzi ludzie, którzy zaczynają swoją dorosłość to jest pierwszy krok, na który się decydują. Też młodzi ludzie nie dostaną aż tak dużego kredytu, dopiero zaczynają pracę i nie mają tej zdolności kredytowej. Są też ludzie, którzy decydują się na wynajmowanie mieszkanie z względu na częstą zmiane zamieszkania lub studiują w innym mieście.

Nie musimy być niewolnikami dużych rat kredytu a w dzisiejszej wysokiej inflacji kredyty w mgnieniu oka wzrastają. Co kluczową kwestią jest to, że jak pogorszy się nam sytuacja finansowa możesz przeprowadzić do tańszego mieszkania.

A co z tych opcji jest lepsze kupić czy wynająć mieszkanie?

Kupić mieszkanie należy dysponować wkładem własnym, który jest konieczny. To koszt wkładu własnego 10 % lub 20 %, zależy od banku. Większość młodych osób tego niema i nie kieruje się na kupno mieszkania i decydują się na wynajem mieszkania. Nie jedni uznają za posiadanie własnego mieszkania za swój priorytet a inni nie mogą sobie pozwolić na tak duże zobowiązanie jak kredyt hipoteczny i decydują się na wynajem mieszkania.

Każdy musi sam podjąć decyzje czy kupić mieszkanie czy lepiej wynajmować ? Należy wziąć pod uwagę swoje priorytety życiowe, na które możesz sobie pozwolić.